Stedentrip Rome o.l.v. Pieter Verhoeve

Over deze reis

In deze indrukwekkende hoofdstad van Italië ontmoeten we de wereld van het oude Rome, de vroege kerk én de plekken waar Paulus zelf heeft rondgewandeld. Natuurlijk bezoeken we iconische locaties zoals het Colosseum, het Forum Romanum en het Pantheon. Ook staan we stil bij plaatsen die direct verbonden zijn met het vroege christendom.

Rome is nog veel meer dan alleen monumentale geschiedenis. Het is een levendige stad vol sfeervolle piazza’s, kronkelende straatjes, fonteinen en trattoria’s waar de geur van verse pasta en espresso je tegemoetkomt. Samen wandelen we langs de hoogtepunten, ontdekken we verborgen plekken binnen én buiten de oude stadsmuren, en is er ruimte om zelf op ontdekking te gaan. Uiteraard is er volop gelegenheid om te genieten van de Italiaanse keuken en de zon op een gezellig terras.

Tijdens deze reis neemt Pieter Verhoeve je mee door het Rome van keizers, martelaren en apostelen. Met enthousiasme vertelt hij over de wereld van de Romeinse filosofen, de opkomst van het christendom en de krachtige boodschap die Paulus hier bracht. Zo wordt deze stedentrip meer dan een kennismaking met de klassieke oudheid: het wordt een inspirerende reis waarin geschiedenis, geloof en cultuur op een bijzondere manier samenkomen.

Bestemming

Algemene informatie

Italië, of de Republiek Italië is een langgerekt land in Zuid-Europa. Alleen het noorden heeft landgrenzen met Frankrijk, Zwitserland, Oostenrijk en Slovenië. Verder wordt Italië alleen omgeven door water. De eilanden Sicilië, Sardinië en Elba en nog ruim 3000 eilandjes maken ook deel uit van Italië. Binnen de grenzen van Italië liggen nog twee zelfstandige ministaatjes, San Marino en Vaticaanstad.
In het noorden bepalen hoge bergen van de Alpen en Dolomieten het landschap. Van noord naar zuid wordt Italië zo ongeveer in tweeën gedeeld door de Apennijnen. Het is dan ook een land met veel heuvels en bergen. De grootste laagvlakte, de Povlakte, ligt in het noorden. Dit is ook het economische hart van het land. Doordat een groot deel aan zee ligt, heeft Italië een kustlijn van ruim 7500 km en zijn er vele brede zandstranden, waar de bevolking en de toerist graag vertoeven. Naast al deze afwisseling landschappen met vaak prachtige natuur is Italië ook de bestemming om cultuur te snuiven. Overal in het land liggen monumenten en bezienswaardigheden uit de tijd van de Romeinen, de middeleeuwen en Renaissance. De talrijke historische en nog altijd bruisende steden als Rome, Florence, Venetië maken het plaatje compleet. Met 55 vermeldingen op de UNESCO Werelderfgoedlijst staat Italië samen met China op de eerste plaats.

Informatie over Italië

Tijdsverschil
Geen
Vlag
Valuta

Uitgebreide informatie over Italië

Beste reistijd

Italië heeft een Middellands Zeeklimaat. De zomers zijn warm en zonnig en de winters zacht en mild. In het noorden ligt bijna het hele jaar sneeuw en de toppen van de Alpen zijn altijd wit. Dit is dan ook een prima wintersportgebied.

Klimaat

De 'laars' van Italië, de Ligurische kust, Sardinië en Sicilië hebben een mediterraan klimaat met warme zonnige zomers. De winter en de herfst zijn zacht en het regent dan regelmatig. In Noord-Italië zijn de zomers ook warm, maar instabieler met vooral aan de voet van de Alpen regelmatig onweer. De winters zijn er vrij koud met regen, sneeuw in de bergen en, vooral in de Povlakte, vaak mist. De Italiaanse Riviera (Ligurië) dankzij een beschutte ligging milder in de winter.

Eten & Drinken

Italië is beroemd om de heerlijke en verfijnde keuken. Iedereen kent wel de pizza, lasagne en spaghetti. Er staat echter veel meer op de kaart: elke streek heeft z’n eigen specialiteiten. Aan de kust worden veel verse vis en schaaldieren geserveerd, naast heerlijke bijzondere pasta’s , vlees en groente gerechten. Hou vooral ruimte over voor een dessert, of dolce. Italianen zijn meesters in het bereiden van heerlijke zoetigheden. Veel Italiaanse wijnen zijn van hoog niveau. Chianti, bruisende Lambrusco en de zoete dessertwijn Vino Santo horen tot de bekendste Italiaanse wijnen. De nationale drank is echter koffie. Als een Italiaan koffie bestelt is dit standaard espresso. “Gewone” zwarte koffie is Caffè Americano. Cappuccino drinkt een Italiaan eigenlijk alleen al ’s morgens, maar is tegenwoordig de hele dag door verkrijgbaar. Trek in iets anders? Italiaans ijs is heerlijk verfrissend en verkrijgbaar in de heerlijkste smaken en meestal ambachtelijk bereid.

Taal

Italiaans is de officiële taal. In Zuid-Tirol wordt Duits gesproken en in de grensregio met Frankrijk wonen Franssprekende Italianen. Hoewel Italianen op school Engels leren, spreekt men dit niet graag en vaak slecht. De laatste jaren wordt het Engels vooral in de toeristische dienstverlening steeds meer verstaan en gesproken.

Wist u dat?

- Er jaarlijks bijna 1,5 miljoen euro aan muntgeld in de Trevi fontein in Rome gegooid wordt?
- Italië maar liefst drie actieve vulkanen telt?
- De oudste olijfboom in Italië ruim 1700 jaar is?
- Er meer dan 500 verschillende pasta soorten gegeten kunnen worden?

Dagprogramma

dag
0

Programma is onder voorbehoud van wijzigingen.

dag
1

DI: Op reis naar Rome

Vliegreis van Nederland naar Rome. Na aankomst per touringcar naar uw hotel, een kloosteraccomodatie, welke zeer centraal gelegen is in de stad. Er is een diner in het hotel. Als er voldoende tijd is kunnen we de omgeving van het hotel vast verkennen.

dag
2

WO: Kennismaken op de fiets

Na het ontbijt maken we kennis met Rome tijdens een ontspannen fietstocht door het historische centrum. Een ideale manier om direct een eerste indruk van de stad op te doen. De tocht start nabij het Colosseum en voert onder andere langs: Piazza Venezia, Piazza Navona, het Pantheon en de Trevifontein. 's Middags bezoeken we onder begeleiding van een stadsgids het indrukwekkende Colosseum en het Forum Romanum.

dag
3

DO: Vaticaanstad & Friezenkerk

Vandaag staat volledig in het teken van Vaticaanstad. We bezoeken onder meer de Vaticaanse Musea en de wereldberoemde Sixtijnse Kapel. We brengen 's middags een bezoek aan de Friezenkerk. Indien mogelijk ontmoeten we Antoine Bodar. De middag is vervolgens vrij te besteden.

dag
4

VR: Ostia Antica

Na het ontbijt vertrekken we richting de kust. Ons eerste bezoek is aan de indrukwekkende archeologische opgravingen van Ostia Antica, ooit de havenstad van het oude Rome. Na dit bezoek rijden we door naar Ostia Lido, waar u vrije tijd heeft voor een lunch aan zee, een strandwandeling of een verfrissende duik in de Middellandse Zee.

dag
5

ZA: Catacomben en Paulus

Na het ontbijt checken we uit en bezoeken we de bijzondere basiliek van San Clemente, inclusief de ondergrondse Mitrastempel. Aansluitend bezoeken we de historische Via Appia Antica, waar Paulus ook gelopen heeft, en de Catacomben van San Callisto. Dan door naar de luchthaven en terugvlucht naar Amsterdam.

Accommodaties

Casa San Giuseppe***

Rome, Italië
Fijne kloosteraccommodatie gelegen in hartje Trastevere, een geweldige locatie op loopafstand van bijna alle bezienswaardigheden, ook het Vaticaan is te voet te bereiken. Een gezellige omgeving met veel restaurantjes. Het betreft een kloosteraccommodatie maar met portier en niet religieus personeel. Er is airconditioning en gratis wifi aanwezig. Verder een restaurant. De kamers zijn voorzien van eigen badkamer, kluisje, minibar en koffie- en theefaciliteiten.

Meer over deze accommodatie

In de accommodatie
Lounge
WIFI
Bar
Restaurant
24 uurs receptie
In de kamer
Airco
TV
Badkamer
WIFI op de kamer
Minibar
Koffie en thee
Kluisje - gratis
Telefoon
In de buurt
In stadscentrum
Goede uitvalsbasis

Vervoer

Uw heenreis
Uw terugreis

Vertrekdata

Inbegrepen

  • Vlucht Nederland - Italië v.v.
  • Kleine handbagage (passend onder stoel)
  • Transfer luchthaven - hotel v.v.
  • 4x overnachtingen in een 2-pers.kamer
  • 4x Ontbijt
  • Diner op dag 1
  • Excursies en entreegelden volgens programma
  • Begeleiding door Pieter Verhoeve

Niet inbegrepen

  • Toeslag eenpersoonskamer € 95,-
  • 10 kg handbagage 55,-
  • Niet genoemde maaltijden en drankjes
  • Optionele excursies en evt. entreegelden
  • Citytax (ter plaatse te voldoen)
  • Fooiengeld
  • Overige persoonlijke uitgaven
  • Evt. Brandstoftoeslagen
  • Evt. Reisverzekering
  • Evt. Annuleringsverzekering
  • Calamiteitenfonds 2,50 per boeking
  • SGR 5,- per persoon
  • Administratiekosten 25,- per persoon

Overige informatie

De minimale groepsgrootte voor deze reis is 20 personen.

U dient in het bezit te zijn van een geldig paspoort of identiteitskaart.

Check de website van het Ministerie van Buitenlandse Zaken voor de actuele reisinformatie: https://www.nederlandwereldwijd.nl/landen/italie/reizen/reisadvies

Check de website van de GGD voor actuele informatie over evt. vaccinaties: https://www.ggdreisvaccinaties.nl/heb-ik-een-vaccinatie-nodig

Conform de ANVR Voorwaarden heeft Beter Uit het recht toeslagen tot 8% van de reissom door te belasten voor een verhoging van de kostprijs van brandstof, andere energiebronnen, belastingen en wisselkoers. Kijk bij de aanvullende voorwaarden voor verdere toelichting: https://www.beter-uit.nl/overons/aanvullendevoorwaarden

Reisleiding

Pieter Verhoeve

Pieter Verhoeve is de ideale reisleider voor een reis naar Rome! Als historicus, jurist en politicus kent hij de klassieke oudheid door en door en weet hij de verhalen van de oude Grieken en Romeinen op een boeiende manier tot leven te brengen. Vanuit zijn huidige rol als burgemeester van Gouda is hij gewend om groepen te inspireren en mee te nemen in zijn verhaal. Zijn passie voor geschiedenis en zijn vlotte manier van vertellen zorgen ervoor dat je niet alleen de stad ziet, maar haar ook echt gaat begrijpen.